Prague Brewery Guide

Chcete ochutnat české řemeslné pivo?
Pomůžeme vám ho najít v Praze.
Marina Brewery
Pivovarský dům - Brewery House
Pivovar Národní (Národní Brewery)
Malešický mikropivovar
Pivovar Hostivar
Novoměstský pivovar

Úvodní strana

Česká republika je země piva. České pivo má dlouhou tradici, je součástí naší kultury a snad i naší identity. Není se čemu divit, vždyť Česká republika má nejvyšší spotřebu piva na osobu na světě!

V roce 1842 vzniklo v Plzni pivo, které doslova zaplavilo celý svět - plzeňský ležák. Ano, nejrozšířenější a nejvíce konzumovaný druh piva na světě pochází právě z Čech. Česko je domovem světoznámých pivních značek - Pilsner Urquell, Budweiser Budvar, Krušovice, Staropramen, Bernard a další.

Český pivní trh se v posledních letech výrazně změnil. Přišel boom minipivovarů, malých soukromých řemeslných pivovárků. Malé pivovary vaří mnoho různých piv napříč celým spektrem pivních stylů. Česká republika už není jen Plzeň, je to různorodý pivní mix, který stojí za to prozkoumat.

V Česku je okolo 350 minipivovarů a stále vznikají nové. V Praze jich je kolem 30. Většina minipivovarů má vlastní hospodu nebo restauraci, kde můžete pivo ochutnat. Náš průvodce po pražských rukodělných pivovarech vás nasměruje.