Prague Brewery Guide

Únětický pivovar (Únětice Brewery)

Ǔnětický pivovar

Historie Únětického pivovaru sahá až do 18. století. Pivo se zde vařilo v letech 1710 až 1949. Na pivovarnickou tradici navázal obnovený Únětický pivovar v roce 2011. Jde o řemeslný pivovar ležící v Úněticích, vesnici hned za Prahou. Po celý rok zde vaří dvě ryze česká piva - Únětickou desítku a Únětickou dvanáctku. Obě piva jsou světlá a jsou vařena z použítích kvalitních a ryze českých surovin. Několikrát do roka vaří v Úněticích také sezónní speciály, například Vánoční polotmavý 13° speciál, Masopustní černou 11° nebo třeba 13° jantarový speciál.

Pivovarská restaurace nabízí výbornou českou kuchyni. Posedět můžete i na zahrádce. V pivovaru mnohokrát do roka pořádají víkendové akce, které spojují folklorní tradice, pivo a jídlo. Kalendář akcí můžete najít na webových stránkách pivovaru.

Přesto, že Únětický pivovar není přímo v Praze, je velmi dobře dostupný. Z Prahy lze dojet do Únětic regionálními autobusy. Dá se sem také pohodlně dojít pěšky. Můžete vyrazit například z pražského Suchdola asi tříkilometrovou trasou přes Kozí hřbety. Nebo můžete vyrazit z nádraží v Roztokách u Prahy a jít asi 5 km Údolím Únětického potoka až do pivovaru.

Address

Rýznerova 19/5
Únětice

More Images