Prague Brewery Guide

U Medvídků

U Medvídků

Dům U Medvídků má velmi dlouhou historii. Své jméno dům dostal podle jednoho z prvních majitelů, Janu Medvídkovi, který zde v 15. století založil pivovar. Tento pivovar fungoval do roku 1898, kdy tak jako ostatní malé pražské pivovary, nemohl konkurovat nově vzniklým průmyslovým pivovarům. Pivovar v domě U Medvídků byl proto přestavěn na jednu z největších pražských pivnic. Kvůli režimu dům ve 20. století chátral, až po roce 1989 začala jeho oprava. Rekonstrukce byla zcela dokončena v roce 2005, kdy v domě U Medvídků opět vzniknul malý pivovar.

Pivovar U Medvídků drží jeden unikát - vaří tady nejsilnější ležák na světě. Pivo pojmenované X33. Pivo má být prý nejsilnější co do stupňovitosti, je to třiatřicítka, má tedy 33° extraktu původní mladiny. Také obsah alkoholu je vysoký, má 12,6%.

Vaří tady taky pivo OLDGOTT, polotmavý ležák s 5,2% alkoholu, dále “1466”, což je ležák, jehož jméno je odvozeno od data založení pivovaru - a zároveň má stupňovitost 14,66°. Nebo vám třeba bude chutnat Růženka, pšeničná jedenáctka s růžovou barvou.

Najít dům U Medvídků je snadné - nachází se v centru Prahy kousek od stanice metra Národní třída. Problém ale může být najít ten správný výčep. V domě U Medvídků je totiž obrovská hospoda, kde se dá dobře najíst, a kde čepují pouze Budějovický Budvar (pravý český Budweiser). Ten je samozřejmě také fajn, ale pokud chcete ochutnat piva vařená přímo U Medvídků, musíte hledat dál. Samotný minipivovar s restaurací je trochu schovaný, ale určitě ho najdete.

www.umedvidku.cz

Address

Na Perštýně 345/7
Praha 1

More Images