Prague Brewery Guide

U Fleků

U Fleků Brewery and Restaurant

Pivovar U Fleků je považován za jedno z nejlegendárnějších míst v Praze. První písemné zmínky o zdejším domě pochází z roku 1499. Flekovský pivovar je jediný ve střední Evropě, kde se pivo vaří nepřetržitě déle než 500 let.
Dům U Fleků se nachází v Křemencově ulici v centru Prahy. Starodávná atmosféra tady jen sálá. Celá budova a všechny její místnosti jsou stylově vyzdobené a zařízené dobovým nábytkem. Najdete tady i dvůr, zakrytý hustými stromy a obklopený starými zdmi budov. Skvělé místo k posezení v teplých a slunečných dnech.

U Fleků vaří jen jedno pivo. Tím pivem je proslulá Flekovská třináctka - 13° tmavý ležák.

Sládek Ivan Chramosil tady pracoval 44 let! Ve věku 70 let odešel do důchodu a své řemeslo předal mladšímu nástupci. Když začal Ivan Chramosil začátkem 70. let U Fleků vařit, navrátil Flekovské třináctce zašlou slávu. Zdejší tmavý ležák úspěšně přetvořil k obrazu svému, zbavil ho ingrediencí, které do piva nepatří, a začal ho vařit kvalitně a poctivě. Aktuálně působí Ivan Chramosil v pivovaru U Supa jako vchní sládek.

Dnes je pivovar a restaurace U Fleků velmi populární především mezi turisty. Pivo, historie, zdejší atmosféra a tradiční česká kuchyně - to jsou důvody, proč je toto místo tak atraktivní.

Address

Křemencova 1651/11
Praha 1

More Images