Prague Brewery Guide

U Dobřenských

Pivovar U Dobřenských

Jeden z nejnovějších pražských pivovarů U Dobřenských, byl založen ve stejnojmennné ulici v roce 2015. Pivovar se potřeboval odlišit a tak se zaměřil na vaření bylinného piva, konkrétně na kategorii herb ale. Hlavní specialitou pivovaru je Tribulus Beer 14°. Jde o svrchně kvašený ale, v němž je obsažen Kotvičník zemní (Tribulus terrestris). Tato bylina je hojně používaná v lékařství a v doplňcích stravy pro sportovce a především působí na zvýšování hladiny testosteronu.

Druhé pivo, které je v nabídce po celý rok, je Salvia Stout 14°, tedy silné tmavé svrchně kvašené pivo s přídavkem šalvěje (Salvia officinalis). Během roku můžete ochutnat i další sezónní piva. Například Lemongrass Ale 11° s citronovou trávou (Cymbopogon citratus), dále třeba Mentha Ale 11° s mátou peprnou, jantarovou meduňku pojmenovanou Melissa Ale 11° s meduňkou lékařskou nebo Hippophae Ale 11° obsahující rakytník řešetlákový.

Pivovar má také vlastní restauraci. Prohlédnout si můžete zdejší malé varny, ve kterých se pivo vaří. Pivovar U Dobřenských najdete v centru, nedaleko Betlémské kaple a přímo za rohem od Pražského mostu u Valšů. Pozor na otevírací dobu, otevřeno je až od 14 hodin.

Address

U Dobřenských 268/3
Praha 1

More Images