Prague Brewery Guide

Počernický pivovar (Počernice Brewery)

Počernický pivovar (Počernice Brewery)

Podobně jako Únětice je i tento pivovar vhodný pro turisty a cestovatele. Počernický pivovar je docela daleko od centra (i když do blíž než Únětice) a nachází se v malebných Dolních Počernicích obklopen rybníkem, zámkem se zahradou a hezkou přírodou. Pivovar leží v oblasti vhodné k výletům a procházkám.

Počernický pivovar otevřel v roce 2016. V nabídce je několik piv. Všechna zdejší piva jsou samozřejmě vařena přímo v restauraci. Můžete ochutnat tradiční ležáky, a sice Počernickou jedenáctku 11° a Počernickou dvanáctku 12° nebo tmavý ležák Počernická Barborka. Během roku se na čepu střídají i další sezónní piva. V létě to může být například Počernická Cyklo 8, tedy světlé a lehké 8° pivo pro cyklisty (má jen 1,5% alkoholu). V nabídce nechybí ani svrchně kvašená piva, třeba pšeničné pivo, Vánoční Stout, Počernická IPA 12° a další různé ejly.

Počernický pivovar najdete v Dolních Počernicích. Dnes jsou Dolní Počernice pražskou městskou částí, ale dříve byly samostatnou vesnicí. Malebný vesnický ráz si Počernice dochovaly dodnes. Nachází se zde zámek se zámeckým parkem a přilehlým rybníkem. A pivovar samotný stojí přimo v centru toho všeho. Až vyrazíte do Dolních Počernic, doporučujeme aspoň krátkou procházku po okolí.

Počernický pivovar je asi 3,5 km od stanice metra Černý Most. Buď můžete dojet až k pivovaru autobusem, a nebo jestli máte rádi výlety, můžete si do pivovaru naplánovat nějakou pěknou trasu. Můžete vyrazit pěšky z Černého Mostu nebo z Rajské zahrady a vzít to přes Kyje a Hostavice. Okolní příroda je hezká a pro procházky jako stvořená.

Address

Národních hrdinů 3
Praha - Dolní Počernice

More Images

Počernický pivovar (Počernice Brewery)Počernický pivovar (Počernice Brewery)Počernický pivovar (Počernice Brewery)Počernický pivovar (Počernice Brewery)Počernický pivovar (Počernice Brewery)Počernický pivovar (Počernice Brewery)