Prague Brewery Guide

Pivovarský dům (Brewery House)

Pivovarský dům - Brewery House

Pivovarský dům funguje od roku 1998. Můžete zde ochutnat celou škálu různých piv, přičemž některá jsou docela unikátní. Pro ty, kteří prefeují klasiku, nabízí výborný světlý ležák Štěpán. Jestli máte rádi tmavá piva, můžete vyzkoušet tmavou verzi Štěpána.

V Pivovarském domě je obvykle na čepu 8 piv. Kromě dvou již zmíněných můžete ochutnat třeba pšeničné pivo, ale také kopřivové, kávové, banánové, višňové nebo borůvkové. Občas můžete narazit také na sezónní piva.

V Domě můžete ochutnat i jedno opravdu speciální pivo, takzvané “pivní šampaňské” Šamp. Je to první české pivo, které je dokvašované v lahvi. Má velmi světlou barvu a opravdu v chuti připomíná šumivé víno.

Všechna piva jsou vařena přímo v restauraci. K vidění je měděná varna a dokonce můžete přes sklo nahlédnout i do místnosti s otevřenými spilkami. Pivovar a restaurace Pivovarský dům najdete na rohu ulic Lipová a Ječná, nedaleko Karlova náměstí.

Address

Lípová 511/15
Praha 2

More Images

Pivovarský dům - Brewery HousePivovarský dům - Brewery HousePivovarský dům - Brewery HousePivovarský dům - Brewery House