Prague Brewery Guide

Malešický mikropivovar (Malešice Microbrewery)

Malešický mikropivovar

Malešický mikropivovar vlastně není pivovar, i když jméno by tomu nasvědčovalo. Malešický mikropivovar je více méně létající pivovar. Termín létající někdy také kočovný pivovar je takový, který nemá vlastní pivovar. Má ale vlastního sládka, který vaří vlastní piva v jiných pivovarech. A protože takový pivovar nemá stabilní sídlo, kde pivo vaří, říká se mu létající.

Malešický pivovar, po vzoru těch létajících, vaří vlastní piva pod značkou Malešický Originál. Obvykle jsou na čepu dvě až čtyři zdejší piva, jsou to Malešický Originál N°1 (American Pale Ale 11°), Malešický Originál N°2 (světlý ležák 12°), Malešická APA N°3 (American Pale Ale 15°), Malešický Extra hořký Ale N°4 (s hořkostí 82 IBU) a Friday Stout N°5.

V restauraci mají 10 výčepních kohoutů. Kromě vlastních, již zmíněných piv tady čepují i další česká a zahraniční piva. Obvykle jde o piva z malých a řemeslných pivovarů. Na jednom místě tak můžete ochutnat více různých piv z několika pivovarů.

Malešický mikropivovar je v Malešicích, docela stranou centra. Dostat se sem můžete autobusem. Návštěva ale stojí za to. Restaurace nabízí chutnou kuchyni a má pěkný interiér. Celkově mikropivovar vyzařuje příjemnou “vesnickou” atmosférou.

Address

More Images

Malešický mikropivovarMalešický mikropivovarMalešický mikropivovarMalešický mikropivovarMalešický mikropivovarMalešický mikropivovar