Prague Brewery Guide

Klášterní pivovar Strahov (The Strahov Monastic Brewery)

Klášterní pivovar Strahov (The Strahov Monastic Brewery)

Klášterní pivovar Strahov leží v samém centru Prahy, nedaleko Pražského hrad a Petřína. Strahovský pivovar patří spíše k těm starším minipivovarům a navazuje na dávnou historii vaření piva ve Strahovském klášteře. První zmínky o vaření piva ve Strahvském klášteře pochází ze 13. stletí. Později v roce 1629 byl postaven nový pivovar, který fungoval do roku 1907. K opětovnému otevření pivovaru na stejném místě došlo až v roce 2001. Od té doby je strahovský minipivovar v otevřen návštěvníkům. Pivovar vaří vlastní piva pod značkou Sv. Norbert - na počest patrona premonstrátů, svatého Norberta, jehož ostatky jsou pohřbeny právě na Strahovském klášteře.

V pivní nabídce pivovaru se vyjímají tři stálice - tři celoročně vařená piva. Prvním je svrchně kvašené pivo Sv. Norbert India Pale Ale. Druhé pivo je Sv. Norbert Amber lager, tedy polotmavý 13° spodně kvašený speciál. Trojici stálých piv zakončuje čtrnáctistupňový tmavý speciál Sv. Norbert Dark lager. Během roku je nabídka doplňována různými dalšími sezónními pivy. Příležitostně lze ochutnat třeba různé varianty pšeničných piv, Red Ale, Brown Ale či další speciály.

Restaurace je rozdělena na několik částí ve více budovách. Nechybí stylový výčep s výhledem na měděnou varnu ani příjemná letní zahrádka ve dvoře. Pivovarská restaurace nabízí českou kuchyni. Nechybí ani jídla k jejichž přípravě bylo použito pivo, a tak si milovníci zlatého moku přijdou na své. A dokonce si zde můžete pochutnat i na pivní zmrzlině připravené z místního piva.

Address

Strahovské nádvoří 301/10
Praha 1

More Images